Ucla pierderea în greutate


ucla pierderea în greutate

Imparte asta Telefon: Dacă ucla pierderea în greutate de pierdut o cantitate semnificativă de greutate, încercarea de a o face singură poate părea copleșitoare.

La UCLA, oferim expertiza, sprijinul și educația de care aveți nevoie pentru a vă readuce pe drumul spre sănătate.

ucla pierderea în greutate

Facilitățile noastre sunt considerate printre cele mai bune din SUA, iar echipa noastră multidisciplinară oferă atât opțiuni chirurgicale, cât și nechirurgicale pentru pierderea în greutate. Medicii și personalul nostru experți lucrează cu dvs.

ucla pierderea în greutate

Aflați mai multe despre chirurgia bariatrică UCLA din Los Angeles, California și abordarea noastră cuprinzătoare a pierderii în greutate. Lucrăm cu toții împreună pentru a proiecta cel mai sigur și mai eficient plan individual de tratament pentru dvs.

ucla pierderea în greutate

Dacă intervenția chirurgicală bariatrică nu este cea mai bună opțiune pentru dvs. Cele mai recente tratamente chirurgicale și nechirurgicale pentru slăbit: Specialiștii noștri sunt unii dintre cercetătorii de top în domeniul obezității din SUA, descoperind și oferind în mod activ noi tratamente pentru obezitate.

ucla pierderea în greutate

Lideri în slăbirea nechirurgicală: Programul nostru de RFO a fost unul dintre primele programe universitare care efectuează cercetări și utilizează diete cu conținut scăzut de calorii și inhibitori ai apetitului pe bază de prescripție medicală pentru tratarea obezității severe. Îngrijire completă: De mai bine de douăzeci și cinci de ani, programul nostru de RFO ajută pacienții să piardă în greutate fără intervenții chirurgicale prin îmbunătățirea dietei, a activității fizice, a modificării comportamentului și a sprijinului pe termen lung chiar și după ce ați atins greutatea dorită.

ucla pierderea în greutate

Servicii de chirurgie a greutății nechirurgicale la UCLA Oferim programe de succes de pierdere în greutate, nechirurgicale, supravegheate de experți din cadrul echipei noastre multidisciplinare, inclusiv: Program supravegheat de slăbire cu un dietetician chirurgical: Pentru pacienții care trebuie să slăbească înainte de a fi supuși unei intervenții chirurgicale bariatrice Programul RFO: Program multidisciplinar supravegheat din punct de vedere medical, care oferă planuri personalizate de slăbire pentru pacienții obezi sau supraponderali Medicamente pentru slăbit: Medicamentele pentru scăderea în greutate pot fi utilizate împreună cu o dietă cu calorii reduse și o activitate fizică crescută pentru gestionarea cronică a greutății la adulți.

Nu există nicio garanție a rezultatelor specifice.